Komercinė juvelyrikos fotografija

Geg 04 | Komentarų nėra | by Andrius Daugėla

Papuošalų industrija žavi savo kruopštumu. Išskirtiniai darbai iš tauriųjų metalų, puošti brangiaisiais akmenimis, traukia akį ne tik prabangiuose juvelyrikos salonuose bet ir internete. Klientų apsisprendimas pirkti internetu ypatingai priklauso nuo produkto nuotraukų kokybės.

Kviečiame juvelyrus išbandyti papuošalų makro fotografijos galimybes, pasitelkiant Skaitmeninio turinio paruoštu komercinės fotografijos paslaugų paketu juvelyrikos darbams.

Makro fotografija juvelyrikai

Makro fotografija – tai mažų objektų fotografavimas stambiu planu, siekiant atskleisti visą papuošalo technologinį konstruktyvą bei pabrėžti kokybinę atlikto darbo preciziką.

Estetinė kadro kompozicija

Fotografuojant papuošalus – svarbus ne tik eksponuojamo produkto nuotraukos kokybinis raiškos detalumas bet ir logiškas objekto rakursas. Pvz. žiedai, apyrankės ar sąsagos paprastai fotografuojamos 30-55 laipsnių kampu, leidžiant kai kurioms gaminio detalėms atsitraukti toliau į kadro perspektyvą. Tuo tarpu auskarai ar vėriniai geriausiai atsiskleidžia fotografuojant beveik vertikaliai žemyn (jei padėti plokštumoje) ar horizontaliai tiesiai – jei naudojama papildoma papuošalą prilaikanti ekspozicinė įranga.

Priklausomai nuo poreikių – siūlome ir skirtingus nuotraukų fonus: nuo visiškai balto, lengvai pilko, tamsaus ar visiškai juodo. Yra galimybė panaudoti fono faktūras, sureguliuoti šešėlių kryptį ir gylį, uždėti autorinius vandens ženklus.

Derinant visas šias galimybes prieš pradedant darbus su užsakovu paprastai visada suderiname planą pagal poreikius, kad išlaikyti nuoseklią spalvinę gamą vieno autoriaus darbams, tinkančią reguliariai publikuoti socialiniuose tinkluose ar eksponuoti asmeniniuose puslapiuose bei elektroninės komercinos portaluose.

Geometrinė spindžių paviršių blizgesio ir atspindžių kontrolė

Ne paslaptis, kad fotografuoti blizgius paviršius yra iššūkis net ir profesionaliems fotografams. Paprastai tokie paviršiai (ypač kreivieji) turi netolydaus distorsinio atspindžio savybę. Net ir fotografuojant šviesdėžėje, su keliais išsklaidytos monochromatinės šviesos šaltiniais, galutinėje nuotraukoje gali būti gaunamos tamsios interferencinės juostos arba per mažo apšviestumo sritys.

Šioms problemoms įveikti (priklausomai nuo papuošalo formos) paprastai planuojame apšvietimo lempų padėtis, analizuojame šešėlių kryptis bei esant reikalui naudojame papildomus reflekcinius paviršius pačiame kadre.

Diskrečių optinio fokuso intervalų technika

Fotografuojant makro rėžimu – pilnai sufokusuotos gali būti tik tam tikru atstumu nuo objektyvo esančios objekto detalės. Fotografai tai vadina ribotu kadro optinio fokuso gyliu. Tai nėra kliūtis papuošalams, kurie nėra tūriniai (pvz grandinėlės, kai kurie auskarai, pakabukai). Tačiau fotografuojant tūrinius papuošalus ir norint gauti pilnai fokusuotą vaizdą – reikalinga naudoti diskrečių optinio fokuso intervalų techniką (angl. focus stacking). Iš esmės tai kelių to paties kadro nuotraukų su skirtingais optinio fokuso taškais apjungimas į vieną pilnai sufokusuotą nuotrauką. Ši technika leidžia padaryti praktiškai bet kokio optinio fokuso gylio nuotraukas.